Twitter’da işten çıkarmalar başlıyor

twitterPopüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, iş gücünde yüzde 8 azalmaya gidiyor.

Geçtiğimiz sene kurucu ortaklıktan CEO koltuğuna gelen Jack Dorsey, CEO koltuğuna oturmasının ardından, 300’den fazla çalışanı işten çıkarmış ve kalan çalışanlara daha fazla iş düşeceği için elindeki Twitter hisselerinin üçte birini çalışanları arasında paylaştırmıştı. Facebook, Instagram ve Snapchat gibi aktif kullanıcısı olan sosyal ağ platformlarına göre daha az artış yapan Twitter, 12 ay içerisinde değerinin yüzde 40’ını kaybetmişti.

Twitter, yılın 3. çeyreğinde analistlerin beklentilerini aşarak kârlılığını ve hisse değerliliğini artırmıştı ancak şirketin CEO’su Jack Dorsey, masrafları kısmak ve kârlılığını daha da artırmak amacıyla iş gücünün %8’ini işten çıkaracağını açıkladı.

Şirket, gelirlerinin geçen yıla göre %8 artarak 616 milyon dolar’a ulaştığını ve senetlerinin son 3 aylık dönemde hisse başına 0,13 dolar kâr getirdiğini açıklayan Twitter, aktif kullanıcı sayısı ise geçen yılın aynı dönemine göre %3 artış sağlayarak 317 milyon kişiye ulaştığını ve geçen çeyreğe göre ise 4 milyon aktif kullanıcı artışı sağlandığını açıkladı.

Jack Dorsey, şirket içi göstergelerin tamamının daha da iyiye gittiğini ve Twitter’ın geleceğine dair güvenlerinin tam olduğunu belirtti.

İÇERİĞE YORUM YAP
BENZER HABERLER