Hello World!

youtube-kapak

“Hello World!”, bilgisayar programcılarının yazılımı ilk çalıştırdıklarında yazdırdıkları basit bir koddur. Yani bir başlangıç ifadesidir.


Yaşadığımız bu internet çağı gibi klişeleşmiş cümlelerle yazıma başlamayacağım. Bir problemden ve ona bulduğum çözümden bahsedeceğim. Problem şu; reklamcılıkta, teknolojide, tasarımda ve iş dünyasında ilham alabileceğim o kadar kişi ve haber varken sadece düz, soğuk içerikleri görüyorum ve bu içerikleri basit bir şekilde tüketiyorum. Artık iyi bir içerik bulamadığım için bloglarda, haber sitelerinde zaman geçirmemeye başladım. Kendi adıma kaliteli içerikler bulmakta zorlanıyordum. Peki neden böyle olmuştu? Neden bloglar ve haber siteleri bu kadar statikti? Buna belki objektif olmaları gerekiyor, hızlı olmaları gerekiyor gibi cevaplar vermeye çalıştım ama bu cevaplar beni pek tatmin etmedi. Peki bunun tersi yapılabilir miydi? Yapılabilirdi.

Çalışmak başarının en büyük anahtarlarından biridir. Biz de bu konuda başarılı olmak ve bir şeyleri değiştirmek istiyorsak çok çalışmalıydık. Ekibimizle hemen çalışmaya başladık. İki ayın sonunda güzel bir çalışmanın ardından projemizi bitirdik ve advoon’u tamamladık. Şimdi advoon’u hayata geçirme zamanı. Yani advoon için bir “Hello World!” zamanı.

Burak Gür
Kurucu

İÇERİĞE YORUM YAP