Apple, yeni MacBook Pro’yu tanıttı

apple2
Apple, dün düzenlenen “Hello Again” etkinliğinde yeni MacBook Pro’yu tanıttı.

Etkinkinlik ilk önce iPhone 7’ye övgüler ve rakamlarla başladı. Ardından iOS güncellemelerinden bahseden Tim Cook, yeni MacBook Pro’nun özelliklerinden bahsetti. Yeni MacBook Pro, bir önceki modele göre donanımsal ve tasarımsal olarak yapılan iyileştirmelerle kullanıcı deneyimini ve performansı üst düzeye taşıyor. Her zamanki gibi 13 ve 15 inçlik iki farklı boyutta çıkan yeni MacBook Pro; metal gövdesi, ince ve hafif yapısıyla dikkat çekiyor. Yeni MacBook Pro’nun 13 inçlik modeli 14 mm kalınlığı ile bir önceki modele göre yüzde 17 daha ince ve hacim olarak yüzde 23 daha küçük, 15 inçlik model ise 15.5 mm kalınlığı ile bir önceki modele göre yüzde 14 daha ince ve hacim olarak yüzde 20 daha küçük.

Apple, yeni MacBook Pro’da MacBook modelinde de kullandığı kelebek mekanizmalı klavyesini kullanmış ve tasarımı tamamen yenilemiş. Force Touch özelliğine sahip touchpad alanı ise iki kat büyütülmüş. Etkinlikte en çok ilgi gören özellik ise Touch Bar özelliği oldu. Klavyenin üst kısmında yer alan Touch Bar, retina ekran özellikli ve çoklu dokunma özelliğini destekleyen özel bir yapıya sahip ve her uygulamada değişiyor. Touch Bar’ı kullanarak ses kontrollerinden emojilere ve safariye varana kadar bir çok işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Touch Bar’ın sağ üst kısmında ise iPhone’dan tanıdığımız Touch ID özelliği yer alıyor. Apple, Touch ID’yi kullanıcıları oturum açarken ve ödeme gibi işlemleri yapmaları için kullanma imkanı sağlıyor.

Yeni bir soğutma yapısına sahip olan MacBook Pro’da gövdeye yerleştirilen iki fan sayesinde soğutma sağlanacak. Touch Bar’lı yeni MacBook Pro’ların fiyatı 7.199 TL’den başlıyor.

İÇERİĞE YORUM YAP
BENZER HABERLER